Judge: Mrs Elizabeth Barrett (Howthwaite)
Entries: 78 making 90, 1 NFC
Winners
Best In Show: Byrewick Valentine
Reserve Best In Show: Gameway Mcvitie JW
Best Opposite Sex: Gameway Mcvitie JW
Best Dog: Gameway Mcvitie JW
Reserve Best Dog: Hawcoat Mr Fixit
Best Puppy – Dog: Sweeping Is This Your Final Answer Awbrooksky
Best Bitch: Byrewick Valentine
Reserve Best Bitch: Brankell Double Or Quits JW
Best Puppy – Bitch: Glebeheath Fingers On Lips
Best Puppy: Glebeheath Fingers On Lips
Best Veteran: CH Cobstoneway River Magic JW ShCM
Results
Minor Puppy – Dog
Entries: 4 Absentees: 1
1st – Ianteg Cream Cookie (Mrs C Baker)
2nd – Jrasamuyr Campbell Black (Miss C Khatchikian)
3rd – Gameway Macaroon (Mrs Truss)
Puppy – Dog
Entries: 4 Absentees: 1
1st – Sweeping Is This Your Final Answer Awbrooksky (Mr R & Miss L Goddard)
2nd – Dandyhow Captain Morgan (Mrs K Irving)
3rd – Jrasamuyr Campbell Black (Miss C Khatchikian)
Junior – Dog
Entries: 5 Absentees: 2
1st – Sweeping Is This Your Final Answer Awbrooksky (Mr R & Miss L Goddard)
2nd – Bowencloud Busy Bee JW (Mrs S J Ruth)
3rd – Jrasamuyr Codex (Miss C Khatchikian)
Novice – Dog
Entries: 3 Absentees: 0
1st – Sweeping Is This Your Final Answer Awbrooksky (Mr R & Miss L Goddard)
2nd – Dandyhow Captain Morgan (Mrs K Irving)
3rd – Jrasamuyr Codex (Miss C Khatchikian)
Graduate – Dog
Entries: 0 Absentees: 0
Post Graduate – Dog
Entries: 4 Absentees: 1
1st – Glebeheath Smash N’grab (Mrs L.M.I & Mr A.M. Jordan-Smith)
2nd – Brumberhill Breitling (Mr T & Mrs K Kelly)
3rd – Southash Deputy Sheriff At Smurfski (Mr J Yore)
Limit – Dog
Entries: 5 Absentees: 1
1st – Hawcoat Mr Fixit (Mrs E J & Miss R C Larner)
2nd – Breckgreen Soldier Blue (Mrs. J. Green)
3rd – Mysulan Going Solo JW (Mrs S J Baxter)
Res – Tojamatt Moriarty (Mr & Mrs D Matthews)
Open – Dog
Entries: 9 Absentees: 4
1st – Gameway Mcvitie JW (Mrs P Clark)
2nd – Stowthorney Mr Tickle JW (Mr R Brewster & Ms J Green)
3rd – Oxcroft Jethro (Mr J Price)
Res – Chatmoss Bullet Tooth Tony JW (Miss J Hughes & Mr M J L Kendrick)
VHC – CIB CH FR/IT/CRO/SLO Stonechester Question Von Jrasamuyr MFH (Miss C Khatchikian)
Minor Puppy – Bitch
Entries: 5 Absentees: 0
1st – Glebeheath Fingers On Lips (Mrs J Guvercin)
2nd – Oxcroft Jessie (Mr J Price)
3rd – Southash Hazel Honey (Mr J & Mrs I M Southam)
Res – Ragatam Chit Chat (Miss T Peacock)
VHC – Jrasamuyr By Markham (Miss C Khatchikian)
Puppy – Bitch
Entries: 5 Absentees: 1
1st – Thistlemead Harmony (Mrs P M Heely)
2nd – Picer Beth Chatto (Mr G & Mrs S Pickering)
3rd – Fisherbloom That’s Wot I Like (Miss G Adams)
Res – Jrasamuyr By Markham (Miss C Khatchikian)
Junior – Bitch
Entries: 6 Absentees: 2
1st – Nantcoch Field Skipper (Mrs J M Phillips)
2nd – Bowencloud The Bee Charmer (Mrs S J Ruth)
3rd – Terracao’s If I Can Dream (Mrs V Hall)
Res – Jrasamuyr Violette Szabo (Miss C Khatchikian)
Novice – Bitch
Entries: 5 Absentees: 3
1st – Terracao’s If I Can Dream (Mrs V Hall)
2nd – Jrasamuyr Violette Szabo (Miss C Khatchikian)
Graduate – Bitch
Entries: 3 Absentees: 1
1st – Totherend Blue Jean Genie (Mr R G & Mrs E A Wright)
2nd – Tojamatt Make Believe (Mr & Mrs D Matthews)
Post Graduate – Bitch
Entries: 7 Absentees: 5
1st – Totherend Blue Jean Topsy (Mr R G & Mrs E A Wright)
2nd – Oxcroft Damson Of Glenorchy (Mrs M Davies)
Limit – Bitch
Entries: 8 Absentees: 5
1st – Borderxpress Miss Potter (Mr R Wright)
2nd – Sulan Strictly Blues Dancin’ (Mrs S J Baxter)
3rd – Hemlockstone Diana at Bowencloud (Mrs S J Ruth)
Open – Bitch
Entries: 7 Absentees: 2
1st – Byrewick Valentine (Mr R Brewster & Ms J Green)
2nd – Brankell Double Or Quits JW (Mr P Brannan & Miss M Kelly)
3rd – CH Ploughdown Persephone (Miss C Spencer)
Res – CH Ianteg Red Rubi JW ShCM (Miss S Ritchie)
VHC – CIB CH FR/IT/CRO/SLO/RSM Stonechester Apostraphe Von Jrasamuyr MFH (Miss C Khatchikian)
Veteran – Dog or Bitch
Entries: 5 Absentees: 2
1st – CH Cobstoneway River Magic JW ShCM (Miss C Spencer)
2nd – CH Cedarhill Authorized JW ShCM (Mrs C Dean)
3rd – Southash Cherry Bliss at Smurfski (Mr J C B Yore)
Special Challenge – Dog or Bitch
Entries: 1 Absentees: 1
Brace
Entries: 4 Absentees: 0
1st – Brewster & Green
2nd – Ruth
3rd – Price
Res – Khatchikian